مهر ۶, ۱۳۹۶ 0

پرتاب موفق فالکون ۱ اولین فضاپیمای خصوصی جهان

نوشته شده توسط :admin درمهر ۶, ۱۳۹۶

۹ سال پیش در چنین روزی، اولین پرتاب موفق موشک فالکون ۱ متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس به‌عنوان اولین فضاپیمای خصوصی جهان انجام شد.

۹ سال پیش در چنین روزی (۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۸)، شرکت خصوصی فضاییاسپیس ایکس اولین فضاپیمای خود را با موفقیت به فضا پرتاب کرد. فضاپیمای فالکون ۱ نام این محصول انقلابی بود که به‌عنوان اولین فضاپیمای خصوصی باسوخت مایع برای سفر به دور زمین به فضا پرتاب شد.

فضاپیمای فالکون ۱ در مجموع ۴ بار به فضا پرتاب شد. اولین پرتاب موفق این فضاپیما در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۸ بود که از شبیه‌ساز حجمی به‌عنوان بار آن استفاده شده بود. اولین پرواز تجاری محصولات شرکت ااسپیس‌ایکس نیز به‌عنوان پنجمین پرواز فالکون ۱ ثبت شد که ماهواره‌ی مالزیایی RazakSAT را به جو زمین برد. پس از این پرواز بود که فالکون ۱ بازنشسته شده و جای خود را به فالکون۹ داد.

از دیگر اتفاقات مهم این روز در دنیای فناوری می‌توان به شروع کمپین تبلیغاتیاپل با نام «متفاوت فکر کن» اشاره کرد. این کمپین تنها دو هفته پس از بازگشت استیو جابز به اپل (به‌عنوان مدیرعامل موقت) شروع شد و هدف آن بازسازی برند اپل بود. تقریبا تمام منتقدین، کاربران و صنعت تبلیغات جهانی، کمپین اپل را مورد تعریف و تمجید قرار دادند و جوایز متعددی به آن اهدا کردند. کمپین «متفاوت فکر کن» را می‌توان پلی برای شرکت اپل دانست که آن‌ها را از شرکتی رو به ورشکستگی در دهه‌ی ۱۹۹۰، به باارزش‌ترین برند جهانی تبدیل کرد.

دیگر رویدادهای مهم تاریخ ۶ مهر (۲۸ سپتامبر)

۱۹۰۱ – زادروز ویلیام اس. پالی، مؤسس شبکه‌ی تلویزیونی CBS

۱۹۲۵ – زادروز سیمور کری، از پیشگامان علم کامپیوتر و مؤسس شرکت کِرِی کامپیوتر

۱۹۵۶ – سالروز مرگ ویلیام بوئینگ، تاجر آمریکایی و مؤسس شرکت هواپیمایی بوئینگ

۱۹۹۸ – مرورگر اینترنت اکسپلورر، محصول شرکت مایکروسافت توانست با پشت سر گذاشتن نت‌اسکیپ نویگیتور، به محبوب‌ترین مرورگر وب جهان تبدیل شود.

۲۰۱۱ – شرکتامازونبا عرضه‌ی تبلت ۷ اینچی کیندل فایر با قیمت ۱۹۹ دلار، ورودی جدی به بازار تبلت‌ها داشت.

۲۰۱۵ – ناسا خبری رسمی مبنی بر پیدا شدن نشانه‌هایی از آب مایع در سطح مریخ منتشر کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی و پیاده سازی : آژانس خلاقیت سایتینجا آژانس خلاقیت سایتینجا