مهر ۲۵, ۱۳۹۶ 0

با تأیید آسیب‌پذیر بودن پروتکل WPA2، از این به بعد هک کردن وای‌فای امکان‌پذیر است

نوشته شده توسط :admin درمهر ۲۵, ۱۳۹۶

ساعاتی پیش خبر مهمی سراسر فضای مجازی را درنوردید. محققان اعلام کرده‌اند که پروتکل امنیتی WPA2 (یا همان Wi-Fi Protected Access II) که امروزه توسط اکثر شبکه‌های وای فایمورد استفاده قرار می‌گیرد، دیگر امن نیست و در معرض خطر قرار دارد؛ این یعنی ترافیک بین رایانه‌ها، گوشی‌های موبایل و اکسس پوینت‌ها قابل رهگیری است.

اتصالات اینترنتی در دنیای امروز توسط ابزار خاصی امکان‌پذیر شده است و امنیت آن‌ها موضوعی است که اهمیتش را نمی‌توان به هیچ‌وجه کتمان کرد. به خطر افتادن پروتکل‌های امنیتی، ممکن است عده‌ی کثیری از افراد را تحت‌الشعاع قرار دهد و این موضوع، اصلا خوب نیست. برای یک لحظه، باگ خطرناک OPEN SSL راکه به نام خون‌ریزی قلبی مشهور شده بود به یاد بیاورید.

ظاهرا مشکلی شبیه به باگ OpenSSL در پروتکل امنیتی WPA2 شناسایی شده است؛ به احتمال قوی می‌دانید که اکثر شبکه‌های وای‌فای امروزی از این پروتکل استفاده می‌کنند و ایجاد مشکل در آن، طیف وسیعی از افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در این لحظه هیچ‌کاری از دست هیچ‌کسی بر نمی‌آید!

هر موقع که دستگاه خود را به یک شبکه‌ی وای‌فای متصل می‌کنید، به احتمال قوی در حال استفاده از پروتکل‌های امنیتی WPA2 هستید و به‌عنوان یک کاربر، احساس امنیت بالایی دارید. خب بگذارید حقیقت مهمی را برایتان شفاف‌سازی کنیم؛ شما به‌هیچ‌وجه نباید احساس امنیت کنید! چرا که به‌تازگی مشخص شده که پروتکل یادشده کاملا آسیب‌پذیر است و به علت مشکلی که در آن پیدا شده، ارتباطات بین کاربر و ارائه‌دهنده‌ی اینترنت، قابل رهگیری است.

محققان امنیتی به‌تازگی راهی برای رهگیری ارتباطات بین کاربر و ارائه‌دهنده‌ی شبکه‌ی اینترنتی که از پروتکل امنیتی WPA2 ا