شهریور ۲۴, ۱۳۹۵ 0

آموزش Matlab مهندسی مکانیک و صنایع

نوشته شده توسط :arezuysf درشهریور ۲۴, ۱۳۹۵

600-x-300-1

نرم افزار Matlab یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای کل رشته های مهندسی می باشد. علت این است که با استفاده از متلب می توان تمام مسائل و معادلات رشته های مهندسی برق، الکترونیک، مکانیک، صنایع، عمران، شیمی و … را مدلسازی و تحلیل و شبیه سازی نمود. مدتی پیش و در این صفحه آموزش کاربردهای Matlab و Simulink در مهندسی برق و الکترونیک را خدمتتان معرفی نمودیم که با استقبال وسیع دانشجویان و مهندسان برق و الکترونیک مواجه شده است.
در عین حال تقاضاهای زیادی نیز در رابطه با ارائه محصولی در رابطه با آموزش متلب و سیمولینک ویژه مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع به دستمان رسیده بود که به همین علت تصمیم گرفتیم محصولی را در این ارتباط معرفی نماییم.
در مجموعه آموزشی که ملاحظه می فرمایید در فصل های ابتدایی به مباحثی مانند کار با ماتریس ها، حل معادلات جبری، رسم نمودارها و سطوح به وسیله matlab، استفاده از m file ها، برنامه نویسی در متلب، و حل معادلات دیفرانسیل در matlab آشنا خواهید شد. در ادامه به صورت تخصصی به کاربردهای Matlab و Simulink در مهندسی مکانیک و مهندسی صنایعپرداخته شده است. از جمله مباحث مهندسی مکانیک می توان به آموزش تولباکس های SimMechanics (جهت شبیه سازی مکانیزم ها)، SimHydraulics  (شبیه سازی سیستم های هیدرولیکی) و همچنین آموزش جامع مبحث کنترل در مهندسی مکانیک اشاره نمود.
از جمله مباحث مهندسی صنایع نیز می توان به آموزش مبحث بهینه سازی و دستور Linprog در متلب و همچنین آموزش جامع مبحث الگوریتم ژنتیک در متلب اشاره نمود. در ادامه می توانید عناوین سرفصل ها و درس های این مجموعه آموزشی را ملاحظه فرمایید.

back-1

back-2

back-3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی و پیاده سازی : آژانس خلاقیت سایتینجا آژانس خلاقیت سایتینجا