شهریور ۲۴, ۱۳۹۵ 0

آموزش جامع Solidworks 2016 به زبان فارسی

نوشته شده توسط :arezuysf درشهریور ۲۴, ۱۳۹۵

600-x-300

حدوداً پانزده سال از ورود نرم افزار Solidworks به کشورمان می گذرد. سالیدورک از همان سال های ابتدایی به شدت مورد استقبال افراد شاغل در صنعت و در زمینه طراحی و مدلسازی قطعات قرار گرفت، به صورتی که توانست به سرعت جای نرم افزار رقیب یعنی Mechanical desktop را اشغال کند. در طی این سال ها Solidworks به تدریج به امکانات خود افزوده به صورتی که در حال حاضر می تواند تمام نیازهای یک مجموعه تولید کننده قطعات مکانیکی در زمینه مدلسازی قطعات، طراحی مکانیزم ها، ایجاد مجموعه های مونتاژی، تهیه نقشه های کارگاهی از قطعات، طراحی قالب و … را پاسخگو باشد. با وجود اینکه برای شروع به کار با Solidworks پیش نیاز خاصی لازم نیست و هر فردی که به صورت مقدماتی با نقشه کشی صنعتی آشنا باشد می تواند کار باسالیدورکز را شروع کند، برای انجام پروژه های پیشرفته تر و مدل های سنگین تر بسیاری از کاربرانسالیدورک دچار مشکل می شوند. علت این امر هم کم بودن منابع آموزشی Solidworks که با دیدگاه صنعتی و حرفه ای تهیه شده باشند است و کمبود چنین مجموعه ای کاملاً به چشم می خورد.

در این قسمت قصد داریم کامل ترین مجموعه آموزش Solidworks به زبان فارسی را به شما معرفی نماییم. در این محصول که تولید شرکت مکانیک نوین می باشد در طی ۱۹ ساعت آموزش و بیش از ۲۰۰ مبحث آموزشی از سطح مقدماتی تا حرفه ای نحوه کار با نرم افزار Solidworks 2016 را فرا خواهید گرفت. با توجه به اینکه مولفان این مجموعه از تجربه چندین ساله خود در صنعت برای تالیف این مجموعه استفاده کرده اند با مشاهده فیلم های آموزشی این محصول از گذراندن هرگونه دوره و آموزش تکمیلی بی نیاز خواهید شد و می توانید در هر شرکت و مجموعه صنعتی مشغول به کار شوید. عناوینسرفصل های آموزشی سالیدورکز به صورت زیر می باشد:

ایجاد انواع ترسیمه (شکل های) دو بعدی در محیط Sketch، تبدیل ترسیمه های دو بعدی به مدل های سه بعدی در محیط Part Design با استفاده از مجموعه دستورات Features، ویرایش انواع مدل های سه بعدی جهت رسیدن به حالت مطلوب، ایجاد عناصر هندسی مرجع (مانند صفحات کاری)، مونتاژ قطعات در محیط کاری Assembly Design، شبیه سازی حرکت مکانیزم ها و بررسی تداخل قطعات، تهیه نقشه های ساخت از قطعات در محیط Drawing (اندازه گذاری، تهیه انواع نماها، تلورانس گذاری، ایجاد علامت های مهندسی در نقشه)، مدلسازی قطعاتی که به روش ورقکاری تهیه می شوند (Sheetmetal)، کار با بلوک ها، طراحی و تحلیل مکانیزم ها، طراحی سطوح انحنا دار (Surface)، فرمول نویسی، طراحی قطعات سازه ای دارای اتصالات جوشی (Weldment)، طراحی قالب (Mold Design)، تحلیل های مهندسی، قطعات استاندارد.

عناوین پروژه های عملی آموزشی این مجموعه نیز عبارتند از: ایجاد شکل دو بعدی شاتون، ایجاد مدل سه بعدی شاتون از روی آن، مونتاژ قطعات و ایجاد یک موتور شعاعی، مدلسازی و مونتاژ قطعات موتور یک موتور سیکلت، طراحی قاب میانی دوچرخه، مدلسازی فنر سه بعدی، طراحی سطوح یک بطری، ایجاد سازه جک اتوموبیل، طراحی قالب بدنه دستگاه دریل، تحلیل تنش خرپا و چند مدل سه بعدی، آنالیز مودال و پاسخ گذرای حلقه بسکتبال، تحلیل انتفال حرارت پایا و گذرای چیپ الکترونیکی.

این محصول در قالب دو پکیج مقدماتی تا متوسط و سطح پیشرفته به فروش می رسد که عناوین هر سطح به صورت زیر می باشد:

سطح مقدماتی تا متوسط:

*** دانلود نمونه آموزشی اول ***

*** دانلود نمونه آموزشی دوم ***

*** دانلود نمونه آموزشی سوم ***

back-1

back-2

s12

s3

3

5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

طراحی و پیاده سازی : آژانس خلاقیت سایتینجا آژانس خلاقیت سایتینجا